ултрамарин син

Краток опис:

CAS: 57455-37-5

Други имиња: PB29 пигмент

МФ: Na6Al4Si6S4O20

EINECS бр .: 3.099.283

Број на моделот: Индустриски одделение

Повеќе детали: ултрамарин син / пигмент, BP29


 • Мин.нарачката Количина: 1000kgs
 • Порт: Кингдао / Шангај / Huangpu
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T / WEST UNION, MoneyGram
 • детали за производот

  Тагови производ

  Детален опис:

  Ултрамарин Blue е едноставен и заштитна средина неоргански пигменти. Таа има добар ефект на отстранување на жолта боја содржани во бело материјали. Со ликот на одличен топлина, светлина, времето и алкално отпор, таа е идеална пигмент на боја, мастило, гума, хартија, печатење, пластични, канцелариски материјал, козметика работи, текстил умирање и обложување на индустриски и апарати за домаќинство.

  Физички својства:  Non-Toxic, it is a safe pigment, good ability for heat resistance, light and weather resistance, disposability. Non-migrate

  Пакување:  со нето 25kgs тежина на Крафт хартиена кеса (или како вашето барање)

  Пакување Детали: 25kgs на Крафт хартиена кеса (или како вашето барање)

  спецификации: 

   

  Име на индекс индекс резултат

  1

  Боја (Во споредба со стандардните примерок)

  согласност

  Да

  2

  Нијансирање сила% (во споредба со стандардните примерок)

  100+ 5

  102

  3

  Растворената супстанца во вода% ≤

  0.2

  0,14%

  4

  Слободен сулфур% ≤

  0.05

  0.03%

  5

  Влага (100 + 2 ° C)% ≤

  1.0

  0,45%

  6

  Сито остатоци (325 mesh)% ≤

  0.1

  0,07%

  7

  Масло апсорпција%

  25-45

  33

  8

  Органски нијансирање материјал

  Никој

   

  9

  PH вредност

  8 - 10

  8.5

   

  Технички податоци

  DE Хроматска координати (макс%)

  0,7

  Нијансирање сила (во споредба со стандардните примерок)

  +/- 3

  Содржина на слободен сулфур (најмногу%)

  0.05

  Сито остатоци (максимум%)

  0.1

  Содржина на влага (макс%)

  1

  Растворлива вода (max%)

  0.2

  PH вредност

  8-10

  Отпорност на миграторни

  5

  Постојаност на топлина (° C)

  > 300

  Времето стабилност

  8

  киселина постојаност

  1

  алкално стабилност

  2-3

  масло апсорпција

  30-40

  употреба:

  Ултрамарин син може да се користи во masterbatch, пластика, гуми, детергенти, моливи, сликарството, обложување, градежни материјали, итн

  Ултрамарин син за пластика, masterbatch и гума masterbatch1masterbatch2

  Ултрамарин син за детергенти & Перење алишта 

  чистење производи1

  Ултрамарин сина Канцелариски & Играчки 

  шарени pencil1

  Ултрамарин син за градежни материјали 

  запечатување agent1

  Ултрамарин син за премачкување и бои 

  coating1


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !