Bikarbonat natriumi

Përshkrim i shkurtër:


 • Sasia Min.urdhër: 1000kgs
 • Port: Qingdao / SHANGHAI / HUANGPU
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T / West Union, MoneyGram
 • Detail Product

  Produkt Tags

  bikarbonat natriumi, një pluhur të bardhë kristalin është i tretshëm në ujë dhe alkaline dobet.

  I. Mekanizmi i funksionit

  1. bikarbonat natriumi mund të neutralizoj acid stomak për të shpërndarë mukusit, të zvogëlojë viskozitet e lëngje ndihmon tretjen e ushqimit, dhe për të forcuar tkurrjen e gastrointestinal, shtypjen acid dhe për të rritur oreksin.

  2. Feed plotësuar me bikarbonat natriumi në mënyrë që të japë shtesë për karbonatit te shkaktuar nga frymëmarrjes të nxehtësisë, duke përmirësuar metabolizmin e kalciumit e trupit.

  3. bikarbonat natriumi mund të mbahet në nivel optimal fosforit e cila është e nevojshme për të formuar eggshell.

  4. bikarbonat natriumi në traktin e tretjes biodegradable lëshojnë CO2, duke marr me vete një shumë të ngrohjes, të favorshme për bilancin ngrohjes e trupit për t'i rezistuar të nxehtë.

  5. Për të shtuar bikarbonat natriumi në ushqim, mund të sigurojë burimin e sodiumit, në mënyrë që gjaku të mbajë një përqendrim të përshtatshëm e sodiumit.

  II. Përdor në Blegtori  Feed

  1, ushqim derri

  Shto në dietat e derrave sjell shëndet, shtim në peshë, të reduktuar konsumin e ushqimit; prodhimi dosat e qumështit do të rritet, treguesit janë më të mirë, Piglet rritet shkalla e mbijetesës dhe pesha e rëndësishme është fituar.

  2, ushqim shtresë

  Shtimi bikarbonat natriumi për të ushqyer mund të reduktojnë ndjeshëm incidencën e pulave, gjithashtu do të ketë një të konsiderueshme notë efekt therur dhe shtim në peshë. Sidomos verë të nxehtë, shtoni bikarbonat natriumi për të marrë rolin e joneve karbonat komplementit, të rrisë normën prodhimtaria e vezëve, dhe në mënyrë efektive për të përmirësuar cilësinë eggshell.

  3 skarë

  bikarbonat natriumi shtuar në ushqimin e pulave, kanë efekte të rëndësishme në klasën skarë trupave të pajetë dhe shtim në peshë, të zvogëlojë vdekshmërinë dhe për të reduktuar incidencën e ascites & grykë erozioni, për të shmangur vdekshmërinë e shkaktuar nga goditje nga nxehtësia.

  4. Kafshët dhe ushqim dhen

  bikarbonat natriumi për kafshët ripërtypëse ka një efekt cushioning, ajo jo vetëm që mund të pH neutral neutral, të balancuar microbial dobishme, të rritur tretjen e celulozës dhe karbohidrate të tjera, duke rritur sasinë e ushqimit në rumen, të rritur oreksin, por edhe mund të rezistencës verë e nxehtë, për të përmirësuar rendimentin e qumështit, të parandaluar abortin, duke promovuar bagëtinë edukuar, rritjes dele.

  5. stresi Thermal: temperaturat e larta verore të ngjarë të shkaktojë helmim acid metabolike pule, duke shtuar një sasi të mjaftueshme të bikarbonat natriumi në ushqim mund të eliminuar këtë efekt, dhe për të balancuar tampon gjakut.

  6. ruajtur ekuilibrin acid-bazë e trupit : pula acid-bazë bilancit e trupit është kryesisht i varur nga sistemi tampon për të rregulluar, ndërsa bikarbonat natriumi është pjesa më e rëndësishme për të formuar një sistem zbutës.

  Specifikimi: si më poshtë:

  ARTIKUJT indeks rezultat
  shfaqje granula të bardhë po
  bardhësi > 85% 90
  Humbja në tharje ≤0.2% 0.08%
  vlera e PH ≤8.6 8.2
  si ≤0.0001% kaloj
  Pb ≤0.0005% kaloj
  NH4 (PPM)  ≤20PPM  8
  qartësi  Përmbushur kërkesat e kaloj
  karbonat sodium max 1% 0.5%
  NaCl me përmbajtje Cl max 0.40% 0.08%
  Metalet e renda  ppm max.5 4ppm
  fe ppm max.5 4ppm
  dioksina  0  0
  Conten Total alkali (llogaritur si NaHCO 3) min. 99,0% 99,5%

 • Previous:
 • Next:

 • WhatsApp Online Chat !