propionate kalcium

Përshkrim i shkurtër:

E No: E282

CAS No: 4075-81-4

EINECS No: 260-133-7

Kodi HS: 2915509000

Specifikimet: FCC, pluhur GB ose grimcuar


 • Sasia Min.urdhër: 1000kgs
 • Port: Qingdao / SHANGHAI / HUANGPU
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T / West Union, MoneyGram
 • Detail Product

  Produkt Tags

  E282 mund të pengojnë prodhimin aflatoxin, ndërsa të padëmshme maja, të padëmshme për njerëzit dhe kafshët, efektet anësore jo-toksike. E282 është ushqimi, pirja, ushqim, aspekte të ilaçeve tradicionale kineze, një i ri, të sigurta dhe efikase të ushqimit dhe ushqimit preservatives. Gjithashtu në mjekësi, E282 mund të bëhet në pluhur, zgjidhje dhe vaj në trajtimin e sëmundjeve të lëkurës të shkaktuara nga kërpudhat parazitare.

  propionate kalcium është një shtesë e re ushqimi është miratuar për përdorim nga ana e ushqimit dhe ushqimit të sigurt preservatives OBSH dhe FAO. E282 për myk, maja dhe bakteret me një gamë të gjerë të aktivitetit antibacterial.

   

   1. E282 mund të përdoret si preservatives ushqim, bukë dhe ëmbëlsira për agjent ruajtje. E282 përziera lehtë me miell, të freskët si një ruajtës, duke i siguruar kalcium esenciale, E282 (numri CAS 4075-81-4) të luajë rolin e ushqimeve fortifikuara.

   2. Kalcium Propionate mund të shkaktojë bukë të myk dhe për të prodhuar material ngjitës mëndafshi Bacillus aerobic pengojnë asnjë efekt frenues mbi maja.

   3. propionate kalciumi në niseshte, proteina dhe yndyrë substancave në fungi, aerobike bakteret spore-prodhimin, baktere Gram-negative dhe aflatoxina tjetër efektiv E282 ka një anti-ndryshkun unike, veti anti-korrozionit.

   

  Item: Specifikimi -FCC, pluhur GB ose grimcuar

  Emri: Propionate Kalciumi

  Dukje: White pluhur kristaltë

  Shqyrtim (në bazë të thatë): ≥99.0%

  Formula molekulare: C6H10O4Ca

  Uji çështje pazgjidhshëm: ≤0.15%

  acid i lirë si acid propionik: ≤0.11%

  Pa pagesë alkali si natriumi Hidroksidet: ≤0.06%

  Fluori F: ≤0.003%

  Mg si magnezi: ≤0.4%

  PH: 7,0 - 9.0

  Lagështi (wt) ≤8.0%

  metalet e rënda (Pb): ≤0.001%

  oksid Arsenic: ≤0.0002%


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat !