калциум пропионат

Краток опис:

Е Не: E282

CAS број: 4075-81-4

EINECS бр: 260-133-7

HS Код: 2915509000

Спецификација: FCC, МК прав или гранули


 • Мин.нарачката Количина: 1000kgs
 • Порт: Кингдао / Шангај / Huangpu
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T / WEST UNION, MoneyGram
 • детали за производот

  Тагови производ

  E282 може да го инхибираат производството на афлатоксин, а безопасни квасец, безопасни за луѓето и животните, не-токсични несакани ефекти. E282 е храна, подготовка, храна, аспекти на традиционалната кинеска лекови, нов, безбеден и ефикасен храна и добиточна храна конзерванси. Исто така, во медицината, E282 може да се направи во прав, решение и маст во третман на кожни заболувања предизвикани од паразитски габички.

  Калциум пропионат е нов додаток на храна е одобрен за употреба на безбедна храна и добиточна храна конзерванси СЗО и ФАО. E282 за мувла, квасец и бактерии со широк спектар на антибактериска активност.

   

   1. E282 може да се користи како храна конзерванси, леб и колачи за агент за зачувување. E282 лесно се меша со брашно, свежи како конзерванс додека обезбедување на основните калциум, E282 (CAS број 4075-81-4) ја играат улогата на збогатената храна.

   2. Калциум пропионат може да предизвика леб на мувла и производство на леплива свила материјал аеробни Bacillus инхибираат нема инхибиторен ефект на квасец.

   3. калциум пропионат со скроб, протеини и масти супстанции на габи, аеробни спори производство на бактерии, Грам-негативни бактерии, афлатоксин и други ефективни, E282 има единствена анти-мувла, анти-корозија својства.

   

  Точка: Спецификација -FCC, МК прав или гранули

  Име: Калциум пропионат

  Изглед: бел кристален прав

  Анализа (на сува основа): ≥99.0%

  Молекуларна формула: C6H10O4Ca

  Вода нерастворлива: ≤0.15%

  Слободна киселина како пропионска киселина: ≤0.11%

  Слободен алкално што се натриум хидроксид: ≤0.06%

  Флуорид F: ≤0.003%

  Мг магнезиум: ≤0.4%

  PH: 7,0 - 9,0

  Влага (wt): ≤8.0%

  Тешки метали (Pb): ≤0.001%

  Арсен оксид: ≤0.0002%


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !